Retro - radio servis

 
Zpět na úvod
Otevírací doba - kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ceník oprav

Pro zákazníky je důležitá informace, co bude oprava jejich přístroje stát. Základní sazba je 350,- Kč/hodinu, k tomu se připočítává cena materiálu. Z dříve provedených oprav a jejich časové i materiálové náročnosti lze uvést průměrnou cenu kompletní opravy elektronkového přijímače bez gramofonu Tesla z 60. let v rozmezí 2000,- až 2500,- Kč, elektronková gramorádia Tesla 2500,- až 3500,- Kč, tranzistorové přijímače cca do 1800,- Kč, standardní předválečné přijímače se pohybují kolem 3500 až 4500,- Kč. V těchto cenách je zahrnuto kompletní vyčištění včetně povrchu skříně, výměna aktivních i pasivních součástek, doladění mf a vf části, seřízení. Předpokladem uvedených cen je, že přijímač je při převzetí do servisu kompletní, tedy nechybějí elektronky, transformátory, reproduktory, ovládací knoflíky. V uvedených cenách není zahrnuta případná renovace poškozeného laku skříně, kterou zadáváme externímu truhláři - restaurátorovi. U zahraničních přístrojů se cena stanovuje podle stráveného času během opravy a nelze ji zde paušálně stanovit.

Montáž konvertoru VKV do stolních přijímačů s východní normou VKV (66-73MHz) stojí 650,- Kč.

U cívkových magnetofonů Tesla se průměrné ceny pohybují takto: Magnetofony Sonet Duo a řada B4, B5 cca 2500,- Kč, stereofonní modely B73, B113, B115 a další kolem 3500,- Kč. V ceně je kompletní revize mechaniky, výměna řemínků, pasivních součastek (odpory, kondenzátory). Pokud jsou poškozené hlavy, transformátory, motory, pak je odhad ceny podle rozsahu zjištěných závad.

Nejběžnější gramofony se zesilovačem Tesla NZC420 a NZC431 při kompletní renovaci bez výměny vložky vyjdou na 2500,- Kč. Pokud je potřeba vyměnit i snímací vložka, standardně montujeme typ Audiotechnica AT91 za 650,- Kč.