Retro - radio servis

 
Zpět na úvod
Otevírací doba - kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ceník oprav

Pro zákazníky je důležitá informace, co bude oprava jejich přístroje stát. Základní sazba je 400,- Kč/hodinu, k tomu se připočítává cena materiálu. Z dříve provedených oprav a jejich časové i materiálové náročnosti lze uvést průměrnou cenu kompletní opravy elektronkového přijímače Tesla bez gramofonu z 60. let v rozmezí 2000,- až 2800,- Kč, stolní elektronková gramorádia Tesla 2500,- až 3500,- Kč, tranzistorové přijímače cca do 1800,- Kč, standardní předválečné přijímače se pohybují kolem 3500,- až 4500,- Kč. V těchto cenách je zahrnuto kompletní vyčištění včetně povrchu skříně, výměna aktivních i pasivních součástek, doladění mf a vf části, seřízení. Předpokladem uvedených cen je, že přijímač je při převzetí do servisu kompletní, tedy nechybějí elektronky, transformátory, reproduktory, ovládací knoflíky. V uvedených cenách není zahrnuta případná renovace poškozeného laku skříně, kterou zadáváme externímu truhláři - restaurátorovi. U předválečných a zahraničních přístrojů se cena stanovuje podle stráveného času během opravy a nelze ji zde paušálně stanovit.

Montáž konvertoru VKV do stolních přijímačů s východní normou VKV (66-73 MHz) stojí 700,- Kč.

U cívkových magnetofonů Tesla se průměrné ceny pohybují takto: Magnetofony Sonet Duo a řada B4, B5 cca 2500,- Kč, stereofonní modely B73, B113, B115 a další kolem 3500,- Kč. V ceně je kompletní revize mechaniky, výměna řemínků, pasivních součastek (odpory, kondenzátory) a polovodičů nebo elektronek. Pokud jsou poškozené hlavy, transformátory, motory, pak je odhad ceny podle rozsahu zjištěných závad.

Nejběžnější gramofony se zesilovačem Tesla NZC420 a NZC431 při kompletní renovaci bez výměny vložky vyjdou na 2500,- Kč. Pokud je potřeba vyměnit i snímací vložka, standardně montujeme typ Audiotechnica AT91, případně jiný dostupný a vhodný typ. Cena je závislá na dodavateli, v poslední době se ceny magnetodynamických vložek rapidně mění směrem vzhůru.